Відділ освіти Токмацької міської ради

 
 
 
 
 
Шановні відвідувачі!
 Вітаємо вас на офіційному сайті
 відділу освіти Токмацької міської ради.
 
 Сподіваємося, що робота нашого сайту буде сприяти створенню умов для більш ефективного використання
в управлінській та навчально-виховній діяльності можливостей комп’ютерно-інформаційних технологій.
 
  На нашому сайті ви зможете знайти інформацію
 про стан розвитку освіти міста, здобутки та проблеми освітян,
 отримати консультативну допомогу, внести пропозиції щодо подальшої модернізації освіти.
 Ми сподіваємося на продуктивну співпрацю. Запрошуємо вас до спілкування!

Розташування відділу освіти на  мапі.

 

Історія міста

 

Місто Токмак розташоване: вздовж річки Токмачка

 у центрі Запорізької області
на відстані 91 км від обласного центру - м. Запоріжжя.
 Чисельність населення: 35,3 тис. чол.
Дата утворення міста: 1 квітня 1784 р.
День міста: 20 вересня.
Адміністративний рівень: місто обласного значення.
Площа: 32,46 км2.

Вперше Токмацький край згадується в давньоруському літописі, коли 4 квітня 1103 року київські дружини розгромили половецькі орди на річці Молочній. В 1784 році поселення Токмак заснували державні селяни села Коларівка і містечка Санжар Полтавської губернії. Ще раніше тут поселилися декілька сімей запорізьких козаків. Токмак швидко зростав, чому сприяв торгівельний шлях, який проходив через місто Токмак – Старий Чумацький шлях.

З 29 серпня 1797 року по 19 лютого 1801 року село було центром Маріупольського повіту Новоросійської губернії. В I-й половині XIX століття Великий Токмак запроваджений містечком по указу сенату. В II-й половині XIX століття містечко перетворилося в центр сільськогосподарського машинобудування. В 1882 році заснований завод І.І.Фукса, а в 1885 році – завод І.В.Клейнера по виробництву сільськогосподарських машин та знарядь.

Перед І світовою війною місцеві фабриканти та купці побудували залізничну гілку Царекостянтинівка – Федорівка, а на ній - станцію Великий Токмак, яка сприяла зростанню торгівлі та розвитку міста взагалі.

На початку XX століття Великий Токмак – один з найбільших населених пунктів Північної Таврії, де відділення Азово - Донського комерційного банку сприяло зростанню експортно – закупівельних операцій хліба, товариство „Тріумф” розпочало випуск нафтових двигунів, успішно розвивався гончарний промисел.

З 23 березня 1921 року Великий Токмак став повітовим центром. З 1923 року містечко віднесено до категорії селищ міського типу і стало центром Великотокмацького району Мелітопольського округу.

В 1923 – 1927 роках завод „Червоний Прогрес” випускав серійний триколісний трактор першої радянської конструкції „Запорожець”. В 30-ті роки завод випускає 75% нафтових двигунів малої потужності в СРСР. У 1938 році Великий Токмак став містом районного підпорядкування. В післявоєнні роки завод ім. Кірова розпочав випуск дизелів та дизель-генераторів. 30 грудня 1962 року місту було повернуто його історичну назву - Токмак та віднесено до категорії міст обласного підпорядкування.

В серпні 1964 року розпочав свою роботу Токмацький ковальсько – штампувальний завод випуском своєї першої продукції – автомобільних поковок.

В 80-ті роки дизелі та дизель-генератори з маркою „ЗіК” експортувалися в більш як 60 країн світу.

 

Назва міста залишається незмінною донині.


НАША АДРЕСА:

 УКРАЇНА

71700, Запорізька обл.,
 м. Токмак, Василя Вишиваного
 272, тел. 2-25-78, 2-78-41, 2-37-71,

 


+7 495 287-42-34 info@ucoz.com