25 лютого 2016 року на базі ЗОШ№1 відбувся семінар для керівників міських методичних об'єднань.

 Розпочала семінар методист ММК Рекуненко Ірина В'ячеславівна з прислів’я

«Життя прожити – не поле перейти».    

 

Вона зазначила, що всі присутні на цьому семінарі, вдало пройшли педагогічний шлях, адже змогли досягти у своєму кар’єрному зростанні успіху – стали керівниками ММО: педагогами яких поважають, до думки яких прислухаються, в кого навчаються. А тому їхню  педагогічну діяльність можна уявити схожою на мальовничий ліс, де вони набувають досвід, то йдучи широкими дорогами, то блукаючи стежками особистих пошуків, то усамітнюючись, то виходячи на яскраві, освітлені покликанням галявини, щоб розпалити із колегами по методичному об’єднанню вогнище надії, взаємоповаги та розуміння.

    Але на цьому нелегкому шляху у педагогів іноді виникають стресові ситуації і тому на семінарі була розглянута тема  «Синдром професійного вигорання: як зберегти психоемоційне здоров’я педагога».

Педагогу потрібно чимало сил, аби щоденно з усмішкою заходити до класу, обіймати поглядом усіх своїх славних, унікальних «чомучок» і дарувати їм любов та мудрість.

Але мало хто з учителів витримує таке «навантаження». Нині виник такий термін як «професійне вигорання», що є наслідком некерованого стресу, ви­кликаного міжособистісним спілкуванням у професійній діяльності.

                                                                                                                                 Найбільшим показником професійного вигорання є емоційне виснаження, яке виникає через перевантаження, гнів та депресії. Так дуже часто буває на уроках, де учні не слухають учителя.

Актуальність семінару в  тому, що сьогодні синдром «емоційного та професійного вигорання» став добре знайомим явищем у школах.

Постійна втома, спустошеність, відчуття відсутності соціальної підтримки, постійні докори, невдоволення професією... Спілкування з педагогами свідчить, що багато кому з учителів імпонують усі прояви цього феномену.

                                                                                                                                            Детальніше присутніх із синдромом професійного вигорання в учителів ознайомила практичний психолог ЗОШ№1 Кравець Тетяна Віталіївна.

Вона надала керівникам ММО рекомендації щодо подалання стресу, депресії

                                                                    

 


НАША АДРЕСА:

 УКРАЇНА

71700, Запорізька обл.,
 м. Токмак, Василя Вишиваного
 272, тел. 2-25-78, 2-78-41, 2-37-71,

 


06178 2-25-78, 2-78-41, 2-37-71 goroo@zp.ukrtel.net