Головна » 2019 » Вересень » 27 » Cемінари для закладів ЗЗСО та ЗДО
06:09
Cемінари для закладів ЗЗСО та ЗДО

Сьогодні проблема навчання дітей з особливими освітніми потребами набуває широкої актуальності. Інклюзивна освіта стає доступною для дітей з особливими освітніми потребами, адже кожна людина, незалежно від своїх особливостей має право на одержання освіти, якість якої не відрізняється від якості освіти інших. Цей принцип, відображений у низці міжнародних документів, покладений в основу організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, котре впроваджується з метою реалізації їхнього права вибору навчального закладу та форми навчання за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов. Наша країна за неповних 3 роки зробила значний крок у розвитку інклюзії в освіті. Підготовлена законодавча та нормативна бази, забезпечена суттєва підтримка осіб з ООП в освітньому процесі, ведеться постійна робота щодо підготовки та перепідготовки педпрацівників. Багато чого зроблено, та все ж таки на місцях постійно виникають питання та труднощі, які потребують розгляду та опрацювання.

23 та 24 вересня на базі КУ "Токмацький ІРЦ" відбулися семінари для закладів ЗЗСО та ЗДО з теми "Методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти". Його спікерами були директор ІРЦ Марко Н.В., заступник директора з НВР ЗЗСО №6 Смоляна В.М., вчитель початкових класів ЗЗСО №6 Баранова В.О., асистент вчителя ЗЗСО №6 Рудковська О.Е., вихователь-методист ЗДО №24 "Журавлик" Карпович Ю.М., вихователь інклюзивної групи ЗДО №24 "Журавлик" Самусева С.А.

Марко Н.В.ознайомила присутніх з законодавчою та нормативно-правовою базою з організації інклюзивного навчання, діяльністю Токмацького інклюзивно-ресурсного центру та співпрацею ІРЦ з закладами освіти. Колеги, які були запрошені з ЗЗСО №6 поділилися досвідом з впровадження інклюзивного навчання саме у їхній школі, адже вони вже четвертий рік поспіль практикують навчання дітей з ООП у інклюзивних класах: ознайомили з основною документацією інклюзивних класів, порядком створенням команди супроводу, розробкою ІПР та показали, як необхідно співпрацювати вчителю з асистентом на уроках та безпосередньо з батьками.

На другий день, коли зібралися представники дошкільних закладів освіти, наші колеги з ЗДО №24 “Журавлик” ознайомили зі своїми практичними напрацюваннями з інклюзивного навчання, яке вже не перший рік впроваджують у своєму закладі в трьох інклюзивних групах. Карпович Ю.М. звернули увагу слухачів на актуальні проблеми, які іноді виникають та шляхи їх вирішення, ознайомила з документацією закладу освіти, вихователя та асистента вихователя інклюзивної групи. По завершенню семінару всі учасники могли поспілкуватися з колегами, отримати відповіді на запитання та поділитися своїми враженнями.

Переглядів: 14 | Додав: admintokmak | Рейтинг: 0.0/0

НАША АДРЕСА:

 УКРАЇНА

71700, Запорізька обл.,
 м. Токмак, Василя Вишиваного
 272, тел. 2-25-78, 2-78-41, 2-37-71,

 


06178 2-25-78, 2-78-41, 2-37-71 goroo@zp.ukrtel.net